در استان مرکزی
کمیته‌رسانه‌‌های اوقات فراغت تشکیل می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی از تشکیل کمیته‌رسانه‌‌های اوقات فراغت به منظور تقویت‌ و ارتقاء هرچه بیشتر برنامه‌های اوقات فراغت در استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کمیته‌رسانه‌‌های اوقات فراغت تشکیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک پیمان عین‌القضاتی عصر امروز در نشست تخصصی نقش رسانه در اوقات فراغت جوانان در اراک اظهار داشت: با توجه به تقش بسیار بالای رسانه‌ها در برنامه‌های اوقات فراغت انتظار می‌رود با تشکیل این کمیته که در ذیل ستاد ساماندهی اوقات فراغت تشکیل خواهد شد، شاهد هرچه بهتر برنامه‌های اوقات فراغت باشیم.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها از ظرفیت و توانمندی بسیار بالایی در بحث اوقات فراغت برخوردارند که باید از این ظرفیت‌ها نهایت بهره را ببرند.

معاون حوزه جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی همچنین از صدور احکام کارشناسان حوزه فراغت دستگاه‌ها خبر داد و گفت: در حال حاضر 22 دستگاه فرهنگی در برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت فعالیت دارند که با صدور این احکام اقدامات این دستگاه‌ها در زمینه  برنامه‌های فراغتی سامان بیشتری خواهد گرفت.

عین‌القضاتی برگزاری میزگرد با موضوع اوقات فراغت به صورت تخصصی و با نگاه علمی و با استفاده از توان بین بخشی را از راهکارهای موثر در ارتقاء برنامه‌های اوقات فراغت عنوان کرد و ادامه داد: رسانه‌ها می‌توانند با حساس‌سازی خانواده‌ها و آگاهی‌بخشی در این زمینه نقش بسیار موثری در برنامه‌های اوقات فراغت داشته و با نظارت و ارزیابی و اثر سنجی بر غنای هرچه بیشتر برنامه‌ها بیفزایند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها پل ارتباط مردم و مسئولان هستند و در صورت برداشت درست از نیازها و خواسته‌های مردم، راهگشای مسئولان در خدمت رسانی بیشتر به جوانان خواهند بود، گفت: خانواده‌ها هنوز از فرصت‌های بسیاری که در اوقات فراغت می‌توان از آن بهره گرفت، آگاهی کافی ندارد و برخی از آنان از اوقات فراغت به عنوان اوقات بطالت یاد می‌کنند، درحالی که اوقات فراغت ثروت بسیار ارزشمندی است که می‌توان از آن نهایت بهره را برد.