مدیرکل بهزیستی استان بوشهر خبر داد
افزایش 7.5 میلیارد تومانی اعتبارات ملی بهزیستی بوشهر

خبرگزاری فارس: مدیرکل بهزیستی استان بوشهر گفت: اعتبارات ملی و ابلاغی این سازمان در طول سه سال گذشته 7.5 میلیارد تومان افزایش یافت.

خبرگزاری فارس: افزایش 7.5 میلیارد تومانی اعتبارات ملی بهزیستی بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، اکبر گرگوری مطلق عصر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران کل بهزیستی استان بوشهر اظهار داشت: اعتبارات بهزیستی در سال 87، 4 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده و هم‌اکنون به 12 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: گردش مالی این سازمان در سال 86، 10 میلیارد تومان بوده و هم‌اکنون به 21 میلیارد و 400 میلیون تومان رسیده و این امر نشان از توجه ویژه به جامعه هدف بهزیستی در استان است.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه توجه به دهک‌های پایین جامعه از اولویت‌های دولت نهم و دهم بوده است، اظهار داشت: منابع مالی و انسانی دو مولفه مهم در مدیریت است و ما نیز سعی کردیم در این دو حوزه اقدامات زیادی انجام دهیم.

گرگوری مطلق اضافه کرد: اگر نیروی انسانی توانمند و دانش مدار داشته باشیم می‌توانیم سازمان را با سرعت به اهداف اصلی نزدیک کنیم.

وی یادآور شد: در سال‌های 88 و 89، 7 هزار و 870 ساعت آموزش در قالب 151 دوره آموزشی در استان انجام شده که سازمان بهزیستی بوشهر در دو سال گذشته دستگاه برتر در بخش آموزش معرفی شد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر مکانیزه شدن فعالیت‌های ستادی در بهزیستی را از دیگر فعالیت‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: تهیه شناسنامه اجتماعی، سند کنترل آسیب‌های اجتماعی، طرح جامع پیشگیری از آسیب‌ها در عسلویه از جمله اقداماتی بوده که در سه سال گذشته انجام شد.

گرگوری مطلق با بیان اینکه در پنج شهرستان استان بوشهر اورژانس اجتماعی در آن فعال شده، اضافه کرد: هم‌اکنون 27 هزار و 823 نفر زیر پوشش آموزش مهارت‌های زندگی و 3 هزار و 209 نفر نیز زیر پوشش آموزش زندگی خانواده هستند.

وی بیان کرد: تعداد افراد آموزش دیده در بخش آموزش پیش از ازدواج از 630 نفر به 3 هزار و 66 نفر و تعداد کسانی که در طرح پیشگیری از تنبلی چشم شرکت کردند از 21 هزار و 810 نفر به 29 هزار و 751 نفر رسید.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اضافه کرد: راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی بهزیستی، موفقیت ورزشکاران معلول در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از دیگر موفقیت‌های بهزیستی در سه سال گذشته بوده است.

در پایان این آیین از خدمات اکبر گرگوری مطلق مدیرکل سابق بهزیستی بوشهر قدردانی و حیدر عزیز‌نژاد به عنوان مدیر کل بهزیستی استان بوشهر منصوب شد.