فرماندار دشتی دستور داد
بازگشت آردهای بی‌کیفیت به کارخانه

خبرگزاری فارس: فرماندار دشتی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون تعزیرات آرد و نان شهرستان از تعدادی نانوایی‌های شهر خورموج دستور بازگشت آردهای بی‌کیفیت را به کارخانه آرد صادر کرد.

خبرگزاری فارس: بازگشت آردهای بی‌کیفیت به کارخانه

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتی، سید علی هاشمی عصر امروز در حاشیه این بازدید گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف حذف یارانه‌های نان، ایجاد رقابت در تولید کیفی نان توسط متصدیان واحدهای نانوایی و سپردن مدیریت خرید نان به مردم بوده است.

وی با بیان اینکه باید کیفیت پخت نان در شهر خورموج بهتر شود، اظهار داشت: در شهرستان دشتی تعداد 54 واحد نانوایی فعال است و در آینده نزدیک یک واحد نانوایی در روستای زیارت ساحلی راه‎اندازی می‎شود.

هاشمی ادامه داد: نانوایی‌های که مسائل بهداشتی، ساعات پخت و پز و برخورد شایسته با مشتریان را رعایت کنند و کیفیت نان آنان مطلوب باشد مورد تشویق قرار می‎گیرند.

فرماندار دشتی یادآور شد: در ایام نوروز امسال در شهرهای خورموج، کاکی و شنبه تعداد 9 واحد نانوایی کشیک داشتیم که به مسافرین نوروزی خدمات ارائه می‎دادند.

در چند روز گذشته به علت کیفیت پایین آرد در بعضی از نانوایی‎های شهر خورموج از قرص‎های ویتامین سی استفاده می‎شود.

یکی از متصدیان نانوایی شهر خورموج در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در دشتی در این رابطه گفت: مجبوریم حتی در بعضی از ساعات پخت نیز از نمک بیشتری استفاده کنیم زیرا اگر این کار انجام ندهیم نان درست پخت نمی‎شود.

میرشکاری با اشاره به گلایه‎مندی مردم از شوری زیاد نان افزود: شرمنده مردم هستیم و ولی چه کار کنیم باید مسئولین نسبت به آردهای آزادی که از طرف کارخانه به ما می‎دهند نظارت بیشتری داشته باشند.

یکی از مسئولان کارخانه آرد دشتی نیز درباره با گلایه‎مندی متصدیان نانوایی‎ها از کیفیت نداشتن نان گفت: ما تنها به خورموج که آرد نمی‌دهیم بلکه به شهرهای جم، کنگان، عسلویه، بوشهر، تنگستان و برازجان نیز آرد فرستاده می‎شود و اگر مشکلی باشد باید فراگیر باشد و نمی‏شود این مشکل فقط در شهر خورموج باشد.

مهدی مهربان با اشاره به دستور فرماندار دشتی مبنی بر بازگرداندن آردهای بی‌‌کیفیت به کارخانه تصریح کرد: مشکلی در این زمینه نداریم و اگر مشکلی باشد می‎توانند این آردها را عوض کنند و ببرند.

وی یادآور شد: از این آرد روزی 250 تن تولید می‎شود و یک نوع گندم و یک نوع آرد است که به همه شهرستان‎های استان حمل و ارسال می‎شود و همزمان نانوایی‎های شهرهای مختلف استان و حتی شهرستان آبادان استفاده می‎کنند.

مهربان اضافه کرد: حتی اخیرا قسمتی از این آرد را نیز به کشور دبی صادر می‎کنیم و وقتی همزمان به همه شهرستان‎ها ارسال می‎شود باید فراگیر باشد.