مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد
تاسیس نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون در گلستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از تاسیس نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون کشور در استان گلستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تاسیس نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون در گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسین خواجه‎مظفری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گلستان اظهار داشت: یکی از برنامه‎های آینده این اداره ارتباط نزدیک با دانشگاه و بهره‎گیری از جوامع علمی برای پیشبرد اهداف اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه نخستین دانشگاه تحصیلات تکمیلی تعاون کشور در گلستان راه‎اندازی می‎شود، خاطرنشان کرد: برای تاسیس این دانشگاه 2 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که یک میلیارد و 500 میلیون تومان آن به حساب دانشگاه جامع گلستان برای ساختمان و تکمیل سخت‎افزار آن واریز شده است.

خواجه‎مظفری افزود: با تاسیس این دانشگاه به دنبال این هستیم که گلستان به عنوان قطب تعاون کشور شناخته شود و بنا داریم این دانشگاه را در سطح بین‎المللی ارتقا دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه اگر تمام موارد سخت‎افزار و نرم‎افزار دانشگاه تحصیلات تکمیلی محقق شود برای سال تحصیلی جدید دانشجو می‎پذیرد، اذعان داشت: برای این دانشگاه سه رشته تحصیلی مدیریت تعاون، اقتصاد تعاون و کارآفرینی بخش تعاون که وزارت خانه به دنبال سرفصل‎های تدریس این رشته‎ها هستند برنامه‎ریزی شده است.

وی توجه به نخبگان و فارغ‎التحصیلان را از دیگر برنامه‎های اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی دانست و یادآور شد: با توجه به این بخش می‎توان بسیاری از اهداف سازمان تعاون را محقق ساخت و شناخت ظرفیت سرمایه‎گذاری از دیگر برنامه‎های است که ما در سال جاری در دستور کار خود قرار داده‎ایم.

خواجه‎مظفری بیان داشت: در بحث پیگیری سند توسعه اشتغال نیز 99 درصد آن مورد تایید قرار گرفته است که با سفر رئیس جمهور به استان از آن پرده‎برداری می‎شود.