طی 10 روز آینده
کود شیمیایی کشاورزان رشت توزیع می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان رشت از توزیع کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان در مدت 10 روز آینده در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کود شیمیایی کشاورزان رشت توزیع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد خشنود صبح امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان اظهار داشت: 27 درصد اراضی کشاورزی گیلان در رشت قرار دارد.

وی با بیان اینکه یک سوم اراضی کشاورزی استان در شهرستان رشت قرار دارد، افزود: سهمیه کود شیمیایی سال زراعی جدید رشت 12 هزار تن است.

خشنود به جذب 5 هزار و 400 تن کود شیمیایی تا کنون اشاره کرد و گفت: بخش مرکزی رشت با 22 درصد اراضی زیر کشت تا کنون 38 درصد کود شیمیایی را جذب کرده است.

رئیس اداره تعاون روستایی رشت سطح زیر کشت بخش کوچصفهان را 19 درصد اعلام کرد و بیان داشت: 44 درصد کود شیمیایی کوچصفهان تا کنون جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه 15 درصد اراضی زیر کشت شهرستان رشت در بخش لشت‌نشاء قرار دارد، تصریح کرد: 43 درصد کود شیمیایی لشت‌نشاء تا کنون جذب شده است.

خشنود، سطح زیر کشت بخش خمام را 17 درصد ذکر کرد و ابراز داشت: 45 درصد کود شیمیایی خمام تا کنون جذب شده است.

رئیس اداره تعاون روستایی رشت، هشت درصد سطح زیر کشت این شهرستان را در بخش خشک‌بیجار دانست و خاطرنشان کرد: 65 درصد کود شیمیایی این بخش تا کنون جذب شده ضمن اینکه بخش سنگر با داشتن 19 درصد سطح زیر کشت شهرستان رشت تا کنون 31 درصد کود مورد نیاز خود را دریافت کرده است.

وی به تصمیم‌های اتخاذ شده در جهاد کشاورزی گیلان مبنی بر توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان اشاره کرد و افزود: مشکلات کود شیمیایی کشاورزان شهرستان رشت تا 10 روز آینده برطرف می‌شود.

خشنود، تعاون روستایی را توزیع کننده کود شیمیایی معرفی کرد و یادآور شد: شرکت خدماتی حمایتی تامین کننده کود مورد نیاز کشاورزان است و جهاد کشاورزی استان سیاستگذاری‌ها را انجام می‌دهد.