فرماندار بستان‌آباد خبر داد
بهره‌برداری از 3 کتابخانه مشارکتی روستاهای شهرستان بستان‌آباد

خبرگزاری فارس: فرماندار بستان‌آباد گفت: سه باب کتابخانه مشارکتی در نیمه نخست امسال در روستاهای بستان‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرگزاری فارس: بهره‌برداری از 3 کتابخانه مشارکتی روستاهای شهرستان بستان‌آباد

به گزارش خبرگزاری فارس از بستان‌آباد، الیاس گل‌محمدزاده صبح امروز در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان در سال جدید با اشاره به ضرورت تجلیل از خیران عرصه کتاب اظهار کرد: با فرهنگ‌سازی سرانه کتابخوانی در جامعه را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: شهرداری بستان‌آباد موظف است امسال 100 میلیون ریال را صرف محوطه‌سازی کتابخانه عمومی حکمت خواهران بستان‌آباد کند.

محمدزاده با بیان اینکه در سال گذشته سه هزار و 835 نفر عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان بودند، یادآور شد: آمار اعضای کتابخانه‌های شهرستان در سال گذشته، 25 درصد نسبت به سال 89 افزایش یافته است و در حال حاضر بیش از 24 هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌های شهرستان وجود دارد.

فرماندار بستان‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود از افتتاح سه باب کتابخانه مشارکت در روستاهای سقین‌سرا، کردکندی و حاج آقا در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: ایجاد کتابخانه‌ها در روستا و توسعه کتابخانه‌های سیار در دهستان‌ها می‌تواند شاخص‌های فرهنگی در روستاها را بهبود بخشید.

گل محمدزاده همچنین با اشاره به فعالیت 13 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان، از کمبود این کانون‌ها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه ادارات ارشاد و فرهنگ اسلامی و تبلیغات اسلامی به وظایف خود در نظارت بر عملکرد این کانون‌ها عمل نکرده‌اند.