معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان:
جوانان کارآفرین باید در جامعه مطرح شوند

خبرگزاری فارس: معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیستم ارزیابی کارآفرینان به سمتی پیش رود که جوانان کارآفرین و الگو در جامعه مطرح شوند.

خبرگزاری فارس: جوانان کارآفرین باید در جامعه مطرح شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، رجبعلی شیخ‌زاده صبح امروز در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره کارآفرینان برتر اظهار داشت: ما نیاز به مانور کار آفرینی داریم و این جشنواره، مانور بخش‌های مختلف اقتصادی ما در کار آفرینی است.

وی افزود: باید با اطلاع رسانی مناسب و ایجاد سازوکارهای انگیزشی، کار آفرینان را به حضور در عرصه، تشویق و ترغیب کنیم.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: ایجاد شغل، احساس وظیفه برای تک‌تک افراد جامعه خواهد بود.

شیخ‌زاده ادامه داد: ما باید افراد جوان کارآفرین را الگو سازی کنیم و این خود کمک بزرگی به فرهنگ ایجاد کار در استان خواهد کرد.

وی تصریح کرد: سیستم ارزیابی کارآفرینان باید به سمتی پیش رود که جوانان الگو را مطرح و به کارآفرینی توسط جوانان دامن بزند و همچنین کمک به جذب سرمایه گذار خارج از استان کند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در بحث هدفمندی یارانه‌ها، با توجه به اینکه صنایع استان از انرژی گاز هنوز بهره‌مند نشده‌اند و قیمت تمام شده در استان نسبت به سایر استان‌ها بالاتر است لذا اگر کسی در این زمینه توانسته صرفه‌جویی کند و مبتنی بر این صرفه‌جویی ایجاد شغل جدید کرده باشد و یا از تعطیلی کار پیشگیری کرده باشد باید در سیستم ارزیابی ما الگو قرار گیرد.

شیخ‌زاده افزود: در حوزه تحریم‌ها، اگر مجموعه‌ای در صنعت یا کشاورزی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها به ویژه در حوزه بازرگانی نقشی دارند می‌توانند الگو قرار گیرند و این را در سیستم ارزیابی عملکرد لحاظ کرد.