استاندار خراسان‌جنوبی:
بنیاد مسکن مسئولیتی مهم در محرومیت‌زدایی بر عهده دارد

خبرگزاری فارس:‌ استاندار خراسان جنوبی گفت: بنیاد مسکن و حساب 100 امام راحل از محصولات ناب انقلاب اسلامی است که تاکنون در راستای محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به محرومان اقدامات بسیار مناسبی را انجام داده است.

خبرگزاری فارس: بنیاد مسکن مسئولیتی مهم در محرومیت‌زدایی بر عهده دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان‌جنوبی، قهرمان رشید در جمع مدیران بنیاد مسکن استان به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد مسکن اظهار داشت: یکی از استراتژی‌های مهم انقلاب اسلامی توجه به محرومان و مستضعفان است.

وی افزود: با افتتاح حساب 100 امام و تأسیس بنیاد مسکن به دستور بنیانگذار انقلاب اسلامی این استراتژی مهم تقویت شده و در 33 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی دارای برکات فراوانی بوده است.

استاندار خراسان‌جنوبی فلسفه وجودی مسئولان را خدمت‌‌رسانی به مردم دانست و تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا با اجرای برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های کوتاه، میان و بلند مدت در این راستا بیش از پیش تلاش کنند.

رشید وظیفه مسئولان و دست‌اندرکاران بنیاد مسکن را بسیار سنگین دانست و گفت: شما افرادی دلسوز و زحمتکش هستید که مسئولیتی مهم و مقدس بر عهده دارید که باید در این راستا از حداکثر سعی و تلاش خود استفاده کنید.

وی با بیان اینکه 50 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان در حال ساخت است، گفت: بازسازی، مرمت، واگذاری زمین، اجرای طرح‌های هادی روستایی و پروژه‌های عمرانی از مهم‌ترین وظایف بنیاد مسکن است.

استاندار خراسان‌جنوبی رویکرد دولت نهم و دهم را رفع محرومیت و رسیدگی به مناطق محروم دانست و افزود: بنیاد مسکن تاکنون در این زمینه اقدامات بسیار مناسبی را به انجام رسانده است.

رشید خطاب به کارکنان بنیاد مسکن افزود: شما در راستای تحقق خواسته‌های قلبی امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای جلب رضایت مردم تلاش می‌کنید که این امر در رضایت عمومی مردم از نظام و مسئولان بسیار مؤثر است.

معاون امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی نیز گفت: خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف مسکن روستایی، طرح‌های بهسازی و نوسازی و اجرای طرح‌های هادی موجب اشتغالزایی پایدار و موقت می‌شود.

سیدکاظم اولیایی ضمن تأکید بر همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی در ارائه هرچه بهتر خدمات افزود: خدمات باید با کیفیت عالی به روستائیان ارائه شود و از ظرفیت دهیاران در نگهداری پروژه‌های اجرا شده از سوی بنیاد مسکن استفاده شود.

وی همچنین بر نظارت کامل بر واگذاری زمین‌ها از سوی بنیاد مسکن تأکید کرد.